KINO 2015 Alman Filmleri Türkiye'de

booklet

Gösterimlere ve etkinliklere çok sayıda yönetmen, oyuncu ve eleştirmen de katılacak ve izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

German Films ve Goethe-Institut bu yıl Türkiye’nin dört büyük kentinde; İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da yeni Alman sinemasının çeşitliliğini sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

En yeni Alman filmlerinden örnekler içeren Kino 2015’te, öncelikle uzun metrajlı sinema filmleri yer alıyor. Programda uzun metrajlı belgeseller, Alman canlandırma filmlerinden oluşan bir seçki ve kısa filmler de var.  Filmlerin çoğunun ilk gösterimleri uluslararası festivallerde yapıldı.

Gösterimler, 4-19 Nisan tarihleri arasında 34. İstanbul Film Festivali dahilinde başlayacak ve  Ankara’da 23 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasındaki 26. Ankara Uluslararası Film Festivali çerçevesinde devam edecek. İzmir’deki gösterim tarihleri 5-10 Mayıs, gösterim mekânı Karaca Sineması. Etkinliğin son durağı olan Diyarbakır’daki gösterimler ise Diyarbakır Sanat Merkezi’nin katkılarıyla sonbaharda gerçekleşecek.

Kino 2015 çerçevesinde gerçekleşecek tüm film gösterimleri ve diğer etkinliklerle ilgili detaylı ve güncel bilgiler için şu adresleri ziyaret edebilirsiniz:

german-films.de

goethe.de/istanbul

goethe.de/ankara

goethe.de/izmir

film.iksv.org

filmfestankara.org.tr